Kosmetologia ciała


Pod redakcją naukową dr Kamili Padlewskiej została wydana książka „Kosmetologia ciała”.

„Kosmetologia ciała” przeznaczona jest dla kosmetologów, kosmetyczek, fizjoterapeutów, lekarzy różnych specjalności zajmujących się tematyką pielęgnacji ciała oraz dla szerokiego grona osób interesujących i zajmujących się tą tematyką.

Autorzy „Kosmetologii ciała” to specjaliści i autorytety w swoich dziedzinach: lekarze, fizjoterapeuci, chemicy, dietetycy oraz kosmetolodzy, którzy na co dzień, w pracy zajmują się opisanymi przez siebie zagadnieniami.

W książce dr Padlewskiej opisano wybrane zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii pomocne w pielęgnacji ciała. Wiele uwagi poświęcono wybranym jednostkom chorobowym, w tym nadwadze i otyłości. Opisano diety oraz różne rodzaje masażu – masaż klasyczny i orientalny. Cenne wiadomości znajdą Państwo w rozdziałach na temat aromaterapii, peloidoterapii oraz terapii ruchowej. W książce szeroko opisano zagadnienia dotyczące podologii kosmetycznej i medycznej. W pozycji na temat pielęgnacji ciała nie mogło również zabraknąć opisu zabiegów aparaturowych oraz z zakresu medycyny estetycznej.