KONSULTACJE PODOLOGICZNE

Proponujemy Państwu indywidualny program pielęgnacji stóp w gabinecie przeprowadzany przez kadrę z wieloletnim doświadczeniem. Pomożemy dobrać odpowiednie preparaty do pielęgnacji domowej, tak aby zwiększyć nawilżenie i elastyczność skóry stóp

CENA:

 • konsultacja podologiczna 80 zł (w przypadku wykonania zabiegu bezpłatna)
 • przegląd podologiczny 40 zł

Masaż stóp i podudzi

Masaż stymuluje przekrwienie, rozszerza tętniczki, związku z czym zwiększa się dotlenianie i odżywienie tkanek. Polecany przy obrzękach kończyn, zastojach limfatycznych, jak również jako forma relaksu.

CENA:

 • 70 zł

 

Pilling

Wykonanie pilingu usuwa zrogowaciały naskórek, powoduje że skóra staje się gładka i miękka w dotyku. Zastosowanie maski i masażu zwiększa nawilżenie i uelastycznienie skóry.


Pedicure pielęgnacyjny

Polega na wykonaniu zabiegu z elementami podstawowego zabiegu podologicznego. W czasie zabiegu płytka paznokciowa zostaje prawidłowo skrócona i opracowana. Przy pomocy narzędzi rotacyjnych jest usunięty zrogowaciały naskórek. Dodatkowo jest wykonany piling stóp i nałożony odpowiedni preparat pielęgnacyjny. W trakcie zabiegu podolog dobiera prawidłowe preparaty i kosmetyki dostosowane do konkretnych dolegliwości skórnych. Omawiana jest również prawidłowa pielęgnacja domowa stóp.

CENA:

 • obcięcie i opiłowanie paznokci bez malowania 70 zł
 • obcięcie i opiłowanie paznokci z malowaniem 85 zł
 • pedicure pielęgnacyjny (obcięcie i opiłowanie paznokci z malowaniem, usunięcie fizjologicznych zrogowaceń, peeling + wmasowanie preparatu) 120 złPedicure specjalistyczny

W pedicure tym wykorzystuje się elementy specjalistycznego zabiegu podologicznego, który polega na usunięciu modzeli i nagniotków (odcisków). Dodatkowo jest zawarte wszystko to co wykonuje się przy pedicure pielęgnacyjnym.

CENA:

 • pedicure specjalistyczny 150–170 zł
 • Malowanie paznokci (pacjent otrzymuje użyty lakier o pojemności 3,75ml do domu) 90 złOrtonyksja (korekta, prostowanie paznokcia za pomocą klamry)

Podstawowymi kryteriami pozwalającymi na rozpoznanie wrastającego paznokcia są: obrzęk, zaczerwienienie i bolesność wałów okołopaznokciowych. W naszych gabinetach stosujemy klamry Onyclip, Ross Frasera i Podoklamrę. Dobór rodzaju klamry jest sprawą indywidualną.

CENA:

 • założenie klamry ortonyksyjnej 180 – 220zł
 • kontrola po założeniu klamry ortonyksyjnej 80 zł
 • założenie klamry onyclip 120 zł
 • kontrola po założeniu klamry onyclip 50zł
 • podcięcie jednostronne wrastającego paznokcia 50 zł podcięcie dwustronne wrastającego paznokcia 80 zł
 • opatrunek specjalistyczny od 20 zł

 

Protetyka (odbudowa paznokcia)

Rekonstrukcję płytki paznokciowej wykonujemy w przypadku uszkodzonych mechanicznie, bądź chorobowo zmienionych paznokci. Do rekonstrukcji używamy specjalistycznych żeli utwardzanych światłem UV  zawierających klotrimazol - substancję przeciwgrzybiczą. Zabieg ma na celu przywrócenie estetycznego wyglądu, ochronę łożyska paznokcia  oraz ewentualne wspomaganie leczenia grzybicy paznokci przy terapii farmakologicznej lub laserowej.

CENA:

 • czyszczenie płytki paznokciowej zmienionej chorobowo od 80zł
 • rekonstrukcja płytki paznokciowej od 60 zł
Usuwanie zrogowaceń (modzeli, odcisków)

Nadmierne rogowacenie naskórka objawia się różnymi zmianami hiperkeratotycznymi. Jest reakcją obronną skóry na obciążenie miejsc fizjologicznie nieprzystosowanych. Występuje w formie modzeli i nagniotków (odcisków). Modzel jest zmianą powierzchniową, nieregularną, natomiast odcisk jest bardziej ograniczony i posiada rdzeń. Procedura w przypadku usuwania tych zmian polega na ich mechanicznym i/lub farmakologicznym usunięciu oraz zastosowaniu odciążeń.

CENA:

 • usuwanie nadmiernych zrogowaceń 40 zł
 • usuwanie modzeli od 40 zł
 • usuwanie odcisków ze specjalistycznym opatrunkiem od 55 zł

 

Zabiegi zmniejszające pęknięcia na piętach

Pielęgnacja innych zmiany związanych z nadmiernym rogowaceniem naskórka to pielęgnacja pęknięć i rozpadlin na części podeszwowej stopy. W zespole pękających pięt wyróżniamy pęknięcia wilgotne i suche. Rozróżnienie tych pęknięć jest w dużej mierze uzależnione od stanu klinicznego skóry chorego. Zabieg polega na usunięciu zrogowaciałego naskórka wzdłuż pęknięć, a następnie nałożeniu maści i zastosowaniu odciążenia.

CENA:

 • pielęgnacja pękających pięt ze specjalistycznym opatrunkiem od 70 zł

 

Leczenie brodawek stóp (tzw. kurzajek)

Są to zmiany wirusowe wywołane wirusem brodawczaka, między innymi występujące na podeszwach stóp. Brodawki wirusowe leczymy w naszych gabinetach za pomocą krioterapii.

CENA:

 • krioterapia brodawek wirusowych (tzw. kurzajek) od 180 zł

 

Badanie mikologiczne

Pozwala ustalić obecność grzybów w płytce paznokciowej i/lub na powierzchni skóry. Przeprowadza się je w przypadku, gdy występuje podejrzenie grzybiczej przyczyny zmiany chorobowej oraz w celu określenia gatunku grzyba chorobotwórczego. Ze względu na to, że grzybice mogą być wywołane przez bardzo dużo różnych grzybów np. dermatofitów, drożdżaków czy pleśniowców, badanie to ma na celu nie tylko stwierdzenie obecności grzyba chorobotwórczego, ale także określenie jego gatunku.

 

Zalecenia przed badaniem mikologicznym

Materiał pobierany jest z chorobowo zmienionych miejsc. Są to zeskrobiny ze skóry i obcięte fragmenty paznokci. Dwa tygodnie przed badaniem należy odstawić preparaty przeciwgrzybiczne do stosowania zewnętrznego (kremy, maści, zasypki). Ich stosowanie może zaburzyć wynik badania.

Ponadto tydzień przed badaniem nie powinno się nakładać na stopy żadnych preparatów pielęgnacyjnych. Płytka paznokciowa powinna być nieobcięta i bez lakieru. Materiał badany powinien być pobrany przed wdrożeniem leczenia.

Badanie mikologiczne składa się z dwóch etapów: badania bezpośredniego i posiewu. W badaniu bezpośrednim pobrany materiał ogląda się pod mikroskopem. Posiew polega na namnożeniu grzyba na sztucznym podłożu w formie typowych dla poszczególnych gatunków kolonii.

Poza tradycyjnym leczeniem przeciwgrzybicznym, specjalnymi lakierami oraz preparatami doustnymi posiadamy w ofercie innowacyjną metodę leczenia grzybicy paznokci za pomocą zabiegu laserowego.

 

CENA:

 • badanie mikologiczne 120 zł

 

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Specjalny Laser Nd-Yag zabija grzyby znajdujące się w płytce paznokciowej. Badania kliniczne wykazały wyleczenie u 85% pacjentów po 1-2 zabiegach (większy % po 2-3 zabiegach). Zabiegi wykonuje się w odstępie około 6 tygodni. Jeżeli u podstawy paznokcia pojawia się odrost bez objawów grzybicy, to nie jest konieczny kolejny zabieg. Zabieg stanowi świetną alternatywę dla leczenia lakierami przeciwgrzybicznymi i doustnego leczenia przeciwgrzybicznego. Leczenie jest proste i nie wpływa na organizm (szerszy opis zabiegu znajduje się w zakładce zabiegi laserowe: laserowe leczenie grzybicy paznokci).


CENA:

 • laserowe usuwanie grzybicy paznokci 300 złOdciążanie bolesnych miejsc

Odciążenia mają za zadanie chronić przed uciskiem miejsca bolesne. Prawidłowo założone odciążenie przenosi ucisk na mniej wrażliwy obszar stopy, przy jednoczesnym uwzględnieniu ewentualnie jej deformacji. Odciążenia wykonuje się najczęściej z filcu, pianek i gąbek.

CENA:

 • odciążenia od 30 zł

 

Wykonywanie ortez indywidualnych

Zadaniem ortez jest zwiększanie komfortu w miejscach największego ucisku stopy przez obuwie lub kości o kość, co często powoduje tworzenie się odcisków, na przykład w przestrzeniach międzypalcowych.

Ortezy są używane nie tylko do odciążeń miejsc bolesnych, ale również do korekty deformacji. Wykonane są zazwyczaj z silikonu lub żelu polimerowego. Chronią przed powstawaniem odcisków i modzeli. W niektórych przypadkach wykonuje się ortezę indywidualną ze specjalnych mas silikonowych.

CENA:

 • orteza indywidualna od 80 zł
Tamponowanie

Stosowana w celu poszerzenia przestrzeni między płytką paznokciową, a wałem paznokciowym za pomocą miękkiego materiału opatrunkowego.

CENA: 

 • tamponada 10 zł