SOS dla skóry po lecie w magazynie Gala

W ostatnim wydaniu dwutygodnika GALA dr n.med. Kamila Padlewska opowiada o zabiegach regenerujących i poprawiających wygląd skóry po lecie.

Jednym z zabiegów, które ma silne właściwości regenerujące i odmładzające jest zabieg REGENERIS z osoczem bogatopłytkowym. Skoncentrowane i aktywowane płytki krwi w PRP uwalniają różne czynniki wzrostu . To pobudza procesy regeneracyjne podobne do tych, które zachodzą w trakcie gojenia, co prowadzi do odnowy skóry.

Innym zabiegiem regenerującym skórę jest mezoterapia, którą można wykonywać różnymi technikami oraz za pomocą różnych preparatów. Preparat do mezoterapii dobiera się do problemu skóry.

Wyżej wymienione zabiegi dr Padlewska zaleca łączyć z innymi procedurami. Świetnym uzupełnieniem terapii jest zabieg fotoodmładzania. Na przykład Laser Genesis, który wykonywany jest za pomocą lasera Nd-Yag. Po tym bezbolesnym zabiegu dochodzi do poprawy wyglądu skóry (poprawy jej jakości i kolorytu, zmniejszenia się zaczerwienień, redukcji zmarszczek, zmniejszenia porów skóry).