Zabiegi medycyny estetycznej – co dla kogo?

W grudniowym wydaniu „Wprost” dr n. med. Kamila Padlewska udzieliła wywiadu dotyczącego zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, które ratują dobre samopoczucie pacjentów w różnym wieku.

Zdaniem dr Padlewskiej lepiej korzystać z zabiegów medycyny estetycznej prewencyjnie, w wieku kiedy to bez większego wysiłku wygląda się dobrze. Natomiast w momencie, gdy pacjent za późno zorientuje się, że ma bardzo widoczne zmarszczki i zwiotczałą skórę, czasami pozostaje go tylko odesłać do chirurga plastyka.

Na pytanie „Czy nie można by samemu skutecznie podtrzymać urodę”, dr Padlewska odpowiada, że przecież każdy z nas chodzi do manicurzystki, masażysty, czy fryzjera oraz wszyscy doskonale wiedzą, że to kosztuje. Zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej są na tyle zaawansowane, że domowymi sposobami nie osiągniemy takich rezultatów, jak pod okiem profesjonalisty.

W wywiadzie Pani doktor zwraca szczególną uwagę na wybór lekarza specjalisty, który nie tylko będzie posiadał ogromną wiedzę z dziedziny medycyny, ale również będzie potrafił wesprzeć swoją pacjentkę/pacjenta wiedzą psychologiczną przy doborze odpowiedniego zabiegu, zaspokajającego potrzeby. Niekiedy wymagania pacjentów dotyczące zabiegów medycyny estetycznej nijak się mają do naturalnego wyglądu. W takiej sytuacji odpowiedzialny lekarz powinien wytłumaczyć pacjentowi, że zabieg jest dla niego nieodpowiedni i zaproponować zabieg dobrany specjalnie do jego potrzeb.

W dalszej części artykułu Pani doktor poleca zabiegi, które cieszą się wyjątkową popularnością oraz są dedykowane odpowiednim grupom wiekowym.

Dla osób młodych Pani doktor poleca zabiegi mezoterapii igłowej, fotoodmładzanie, peelingi oraz ew. powiększanie ust, jeśli są bardzo wąskie.

Dla pacjentów w wieku około 30 lat Pani doktor poleca zabiegi, takie jak: skinbooster/hydromax. Są to zabiegi z kwasem stabilizowanym, który powoduje dogłębne nawilżenie skóry oraz przywraca jej elastyczność, a także stymuluje komórki do produkcji kolagenu. Kwas znika po 3-4 miesiącach, a na jego miejscu pojawia się nowy kolagen. Zabieg należy zrobić w serii trzech zabiegów.

Dla pacjentów po czterdziestce Pani doktor poleca wypełnianie zmarszczek kwasem, który jest sieciowany. Kwas wypełnia zmarszczki oraz bruzdy w sposób naturalny oraz utrzymuje się do 12 miesięcy. Dr Padlewska zwraca szczególną uwagę, aby preparaty były wyprodukowane przez renomowane firmy.

Dla pacjentów po pięćdziesiątce Pani doktor poleca zabiegi aparaturowe, których zadaniem jest ujędrnić oraz rozgrzać skórę. Zabiegi te wykorzystują podczerwień, ultradźwięki lub technologię RF. Wszystkie te zabiegi mają za zadanie pobudzić skórę do produkcji kolagenu oraz spowodować podciągnięcie owalu twarzy. Doskonałym zabiegiem po pięćdziesiątce jest również lipoliza, której zadaniem jest rozpuszczenie tzw. „chomiczków”.

Dr Padlewska tłumaczy, że bez wątpienia najbardziej postarzają skórę opalanie i palenie papierosów. Pani doktor dodaje, że zabiegi podtrzymujące sprawiają, że cera jest promienna i wygląda na wypoczętą. Natomiast przy zabiegach regeneracyjnych można cofnąć wizualny wiek nawet o 15 lat, co w znaczący sposób poprawia dobre samopoczucie pacjentów.


CAŁY ARTYKUŁ, WPROST 49/2017


Jakie zabiegi

Jakie zabiegi 2