dr Elżbieta Talacha

lekarz dermatolog

Jest absolwentką Akademii Medycznej w Łodzi. Bezpośrednio po studiach wyjechała do Niemiec, gdzie mieszkała i pracowała.

Wiedzę, specjalizację i doświadczenie zawodowe zdobyła w jednej z wiodących Klinik Dermatologicznych w Niemczech w Wuppertalu po okiem i kierownictwem Prof. Haneke. Specjalizacje z dermatologii i wenerologii uzyskała w 2001 r. w Izbie Lekarskiej w Dusseldorfie z wynikiem bardzo dobrym. Następnie pracowała w Klinice Dermatologicznej w Wuppertalu przez długie lata jako starszy Asystent. W związku z szeroką ofertą diagnostyczno-terapeutyczną Kliniki ma duże doświadczenie w diagnostyce nowotworów skóry, dermatoskopii, chirurgicznym usuwaniu znamion i różnych guzów skórnych, oraz w dalszym prowadzeniu i kontrolowaniu pacjentów (w profilaktyce nawrotów). Pracowała również w prestiżowych Klinikach Dermatologicznych w Kolonii, Duisburgu, Solingen, gdzie zdobyła doświadczenie z zakresu skleroterapii żylaków i pajączków kończyn dolnych, laseroterapii, alergologii i medycyny estetycznej.

Stosuje opracowana przez Prof. Haneke małoinwazyjną metodę chirurgiczną usuwania wrastających paznokci. Posiada również dodatkową podspecjalizację z alergologii i medycyny estetycznej. Jest członkiem Niemieckiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Ciągle doskonali i poszerza swoja wiedzę poprzez uczestnictwo w kongresach i sympozjach naukowych w kraju i zagranica.