BOLĄ CIĘ NOGI? Przyjdź do nas i sprawdź dlaczego!

Konsultacja z zakresu podologii ortopedycznej połączona z komputerowym doborem indywidualnych wkładek korekcyjnych do butów.

W skład konsultacji wchodzi diagnostyka komputerowa na platformie sił reakcji podłoża SensorMedica, obejmująca:

 • badanie statyczne – ocena typu stóp, symetrię obciążenia i długości nóg oraz rozkład stref zwiększonego i zmniejszonego nacisku stóp na podłoże
 • badanie dynamiczne – kompleksowa analiza biomechaniczna wraz z określeniem punktów maksymalnego przeciążenia oraz ocena deformacji stóp

Konsultacja obejmuje:

 1. Wywiad kliniczny i badanie manualne.
 2. Komputerowe badanie statyczne.
 3. Komputerowe badanie dynamiczne.
 4. Analiza i omówienie wyników z pacjentem.
 5. Dobór odpowiednich wkładek.
 6. Komputerowe badanie porównawcze we wkładkach.

Po badaniu Pacjent otrzymuje komplet dokumentów – szczegółowe podsumowanie badania wraz z porównaniem otrzymanych wyników do norm fizjologicznych.

Komputerowe badanie stóp jest nieocenionym narzędziem dla ortopedów, chirurgów, diabetologów, fizjoterapeutów oraz podologów, przy szeroko rozumianej diagnostyce w zakresie kończyn dolnych. Badanie to jest stosowane również przed zabiegami operacyjnymi w obrębie stóp. Wykorzystywane jest również jako badanie przesiewowe – służące do selekcji osób o różnym stopniu ryzyka wystąpienia pewnych schorzeń stóp.

Komputerowe badanie stóp statyczne i dynamiczne

Dysponujemy unikalnym w skali kraju urządzeniem do komputerowego diagnozowania schorzeń stóp oraz wad kończyn dolnych. Urządzenie to służy do badania rozmieszczenia nacisków na podeszwowej stronie stopy w czasie stania i podczas chodzenia. Badanie to pozwala również na bardzo precyzyjną statyczną i dynamiczną analizę biomechaniki stóp oraz kończyn dolnych.

Profesjonalny sprzęt diagnostyczny, którym dysponujemy pozwala na ocenę z bardzo dużą dokładnością (do 500 klatek na sekundę) dysfunkcji biomechanicznych stóp w czasie rzeczywistym. Dzięki tak dużej precyzji nic nie umknie naszej uwadze podczas badania, a otrzymana diagnoza będzie bardzo dokładna.

Precyzyjnie zdiagnozujemy:

 • wady i schorzenia stóp tj. płaskostopie poprzeczne i podłużne, stopę wydrążoną, haluksy, zapalenie rozcięgna podeszwowego (ostroga piętowa), bóle śródstopia (metatarsalgia)
 • ryzyko powstania owrzodzeń w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej u pacjentów diabetologicznych
 • strefy zwiększonego lub zmniejszonego obciążenia stóp oraz rozkład sił nacisku poszczególnych części stóp na podłoże
 • symetrię obciążenia i długości nóg
 • równowagę i statykę ciała
 • wady postawy (stopa płasko-koślawa, koślawość kolan, skolioza itp.)
 • niestabilność stawu skokowego
 • chód i jego zaburzenia

Wykonywane przez nas badanie jest całkowicie nieinwazyjne i zajmuje około 30 minut. Polega ono na przejściu po specjalnym rozbiegu, w którym umieszczona jest platforma sił reakcji podłoża (platforma pedobarograficzna). Na platformie tej wykonywane jest również badanie statyczne w pozycji stojącej. Badanie to pozwala w sposób niezwykle precyzyjny na ocenę dysfunkcji biomechanicznych stopy, a dzięki temu pozwala na optymalne dobranie indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Badanie komputerowe stóp wykonujemy przy pomocy najbardziej zaawansowanego sprzętu do komputerowej diagnostyki stóp. Głównym elementem tego badania jest platforma sił reakcji podłoża firmy SensorMedica, która jest producentem sprzętu diagnostycznego o najlepszych parametrach. Stosowane przez nas specjalistyczne oprogramowanie FreeStep umożliwia szeroką i bardzo szczegółową analizę otrzymanych wyników.

Nasz sprzęt diagnostyczny to jedyne urządzenie tego typu w Polsce, które zostało nagrodzone złotymi medalami na targach Medycznych i Rehabilitacyjnych w 2013 roku.

Indywidualnie dobrane wkładki korekcyjne dopasowane do Twoich stóp i obuwia:

 • skorygują wady postawy
 • zwiększą komfort chodzenia
 • wspomogą funkcję I-go promienia (przy haluksach tj. paluchu koślawym, ograniczonym i sztywnym)
 • zniosą dolegliwości bólowe pięt spowodowane zapaleniem rozcięgna podeszwowego (ostrogi piętowe)
 • przyniosą ulgę w bólach śródstopia, kolan, bioder oraz kręgosłupa
 • wspomogą w sposób dynamiczny pompę mięśniową (szczególnie ważne w przypadku żylaków podudzi)

Wkładki mogą być także stosowane w profilaktyce, jako że amortyzują wstrząsy i odciążają wrażliwe miejsca, zapobiegają również powstawaniu bolesnych odcisków oraz modzeli. Dzięki wkładkom zmieniamy napięcie mięśniowe w takim stopniu, że niwelujemy nawet bóle kręgosłupa szyjnego oraz stawów żuchwowo-skroniowych.

W swojej ofercie proponujemy również:

 • specjalistyczne wkładki dla diabetyków* i reumatyków (stopa wrażliwa)
 • profesjonalne wkładki dla sportowców i osób aktywnych fizycznie (w tym również dla piłkarzy oraz biegaczy i maratończyków)

*jedyne na polskim rynku wkładki o udowodnionym klinicznie zmniejszeniu ryzyka wystąpienia owrzodzeń w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej (o ok. 70%) oraz udowodnionym naukowo zmniejszeniu sił tarcia (o 50%) – w porównaniu do tradycyjnych wkładek dla diabetyków

CENA:

Konsultacja z zakresu podologii ortopedycznej – 140 zł (wizyta rodzinna – druga osoba 120 zł, trzecia 100 zł) – obejmuje badanie biomechaniki i posturografii na macie tensometrycznej, badanie na podoskopie komputerowym i plantografie, badanie manualne stopy i stawu skokowego, szczegółowe wyniki i zalecenia.

Serwis – 70 zł – Kontrola wkładek, przemodelowanie wkładek, dodawanie korekcji, wymiana elementów korygujących itp.

Indywidualne wkładki ortopedyczne
Projektowane i wykonywane od podstaw ze specjalistycznych materiałów podologicznych Podiatech i Capron.

 • Wkładki dziecięce – 250 do 300 zł (wkładki bardzo małe do rozmiaru 27 – 220 zł)
 • Dla młodzieży i dorosłych – 300 do 350 zł
 • Wkładki ultracienkie – tzw. wkładki letnie (do obuwia minimalistycznego, w tym do sandałków i klapek, do pantofli, balerin i obuwia na obcasie) – 250 do 350 zł
 • Wkładki sportowe – 350 do 450 zł
 • Wkładki specjalistyczne (grube – diabetycy i RZS, wyrównujące skróty kończyn) – 400 do 500 zł
 • Elementy korygujące tj. podpórki, peloty, poprzeczki, kliny, podpiętki – 20 do 30 zł para
  elementów.

Cena wkładek jest uzależniona od rozmiaru i użytych materiałów.


Obuwie ergonomiczne Peter Legwood
Personalizowane obuwie profilaktyczno-lecznicze wykorzystujące zintegrowane działanie wkładek
ortopedycznych w specjalnie zaprojektowanym obuwiu z żywicy syntetycznej.

 • Dziecięce – 220 zł (250 zł z dopasowaniem)
 • Dla młodzieży i dorosłych – 260 zł (300 zł z dopasowaniem)