Laser posiada certyfikaty CE (certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich) i FDA (amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków).
Zasada działania lasera Nd-Yag firmy Cutera – zabieg lasergenesis
Lasergenesis jest innowacyjnym, zaawansowanym technologicznie zabiegiem laserowym, powodującym poprawę wyglądu skóry kobiet i mężczyzn. Wykonuje się go za pomocą lasera Nd-Yag amerykańskiej firmy Cutera. Młodszy wygląd osiąga się zmniejszając oznaki starzenia skóry i fotouszkodzenia, takie jak zmarszczki, nadmierny rumień, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, nierównomierny koloryt skóry. W badaniach klinicznych zostało potwierdzone, że zabieg lasergenesis rozgrzewając górne warstwy skóry właściwej, miedzy innymi pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, a poprzez działanie termiczne na hemoglobinę wpływa na zwężenie rozszerzonych ścian naczyń. Dochodzi do poprawy wyglądu skóry (poprawy jakości i kolorytu skóry, zmniejszenia zaczerwienienia, redukcji zmarszczek, zmniejszenie tzw „porów” skóry).
- Zabieg jest bardzo skuteczny w leczeniu trądziku różowatego.
- Zabieg ten również w szybkim czasie zmniejsza czerwone blizny przerosłe i potrądzikowe oraz bliznowce (keloidy)!
Czym się różni lasergenesis od innych zabiegów?
Lasergenesis jest odmładzającym zabiegiem laserowym, nie wymagającym żelu ani znieczulenia. W trakcie zabiegu pacjent czuje przyjemne ciepło (nie ma bólu). Po zabiegu skóra może być czasami lekko zaczerwieniona przez 2-3 godzinny (ewentualne zaczerwienie można zaraz po zabiegu zatuszować podkładem). Nie ma obrzęku lub rumienia utrzymującego wiele dni. Zaraz po zabiegu można wrócić do normalnych aktywności. Po każdej wizycie widzi się stopniową różnicę. Zaleca się 4-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni. Można je łączyć z fotoodmładzaniem IPLem. Dzięki specjalnie dobranym parametrom fizycznym zabieg lasergenesis może być wykonywany w przypadku wszystkich fototypów skóry (nawet u osób mających bardzo ciemną karnację) i osób opalonych. Przeciwwskazaniem jest tylko świeża opalenizna.
Na jakie części ciała można stosować zabieg?
Na wszystkie, ale głównie stosuje się na twarz, szyję, dekolt, dłonie.
Przeciwwskazania do zabiegu lasergenesis
- Fotodermatozy (choroby przebiegające z nadwrażliwością na światło słoneczne) oraz choroby pęcherzowe skóry, bielactwo, aktywna łuszczyca
- Aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry
- Świeża opalenizna (również po solarium)
- Terapia doustna izotretynoiną – lek na trądzik (obecnie dostępne preparaty: Izotec, Aknederm, Tretinex, Curacne, Axotret). Nie wolno wykonywać zabiegów laserowych w trakcie leczenia i 6 miesięcy po
- Branie leków światłouczulających i/lub picie ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, też herbata Figura 1 i 2)
- Przygotowanie do zabiegu lasergenesis
- Leki lub zioła światłouczulające należy odstawić na 1 tydzień przed zabiegiem.
- Zabieg laserowy jest możliwy 2 tygodnie po wysiewie opryszczki wargowej (chodzi o zabieg w okolicy twarzy).
- Terapię doustną izotretynoiną – lek na trądzik (obecnie dostępne preparaty: Izotec, Aknederm, Tretinex, Curacne, Axotret) należy zakończyć 6 miesięcy przed wykonywaniem zabiegów laserowych.
Przebieg zabiegu
W trakcie pierwszego spotkania jest już wykonywany zabieg. Skórę dokładnie się oczyszcza i następnie wykonuje się procedurę. Osoba wykonująca zabieg nie dotyka twarzy głowicą lasera, tylko przesuwa szybko głowicę na wysokości 1-2 cm nad twarzą. Pacjent odczuwa przyjemne ciepło, porównywane z doznaniami w trakcie opalania. Sporadycznie dochodzi do bardzo krótkiego i niewielkiego uczucia oparzenia.
Każda skóra reaguje na zabieg w sposób indywidualny. Reakcją naturalną może być rumień, zwykle krótkotrwały (2-3 godziny). Zazwyczaj rumień ten jest niewielki i zaraz po zabiegu można go zamaskować podkładem. Czasami pacjent po zabiegu może mieć uczucie przyjemnego ciepła w skórze.
Postępowanie po zabiegu lasergenesis
Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy rumień, który zazwyczaj ustępuje po kilku godzinach. W tym czasie należy skórę odpowiednio pielęgnować:
- myć delikatnymi preparatami
- stosować kremy łagodzące (np. Bepanten, Panthenol)
- stosować kremy przeciwsłoneczne z najwyższym filtrem 50+ (opalanie miejsc poddanych zabiegowi może prowadzić do przebarwień)
- skóry nie wolno drażnić np. nie trzeć
- Kolejne zabiegi można wykonać w odstępach 2-4 tygodniowych. Zwykle zaleca się 4-6 zabiegów.
CENA:
- Dół twarzy 400 zł
- Czoło 100 zł
- Cała twarz 500 zł
- Szyja 400 zł
- Dekolt 400 zł
- Dół twarzy + szyja lub dekolt 700 zł