Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego wykonujemy za pomocą lasera Q-switched Nd: YAG firmy LUTRONIC.


Usuwanie tatuaży

Usuwamy tatuaże z ciepłymi (532 nm) oraz z zimnymi kolorami (1064 nm). Kolory: kawa z mlekiem i biel są trudne do usunięcia.

W przeciwieństwie do profesjonalnego tatuażu, tatuaż nieprofesjonalny jest zwykle wykonany głębiej oraz może znajdować się na różnej głebokości. W związku z tym może być trudniejszy do usunięcia i znikać nierównomiernie.

Szybkość usuwania tatuaży zależy również od użytego pigmentu, jego koloru i pochodzenia. np. barwniki bazujące na tlenkach metali znikają wolniej. A barwnik biały (biel tytanowa) jest najtrudniejszy do usuniecia, bo zostawia szary ślad.

Laser rozbija pigmenty, które są wchłaniane przez makrofagi (komórki żerne). Jest to mechaniczne, a nie termiczne rozerwanie barwnika.

Po zabiegu występuje efekt frost (zbielenia), który znika do kilkudziesięciu minut po zabiegu. Po zabiegu nakładamy maść gojącą. Mogą wystąpić wybroczyny.

Zaleca się się zwykle 6 do 10 zabiegów, na początku co się 4-6 tygodni, po piątym zabiegu, co 2 miesiące.


Usuwanie makijażu permanentnego

Wykonuje się co 4-6 tyg., ale usuwanie trwa krócej i jest potrzebne mniej zabiegów, niż w przypadku tatuażu, zwykle tylko 2-4 zabiegów. Gdyby jednak było potrzebne więcej niż 5 zabiegów, wydłużamy przerwę między zabiegami do 2 miesięcy.

Można robić kolejny makijaż lub tatuaż po 6-8 tyg. po zabiegu jego usuwania i usuwać laserem nie krócej niż po 4 tyg. po wykonaniu makijażu/tatuażu.


CENA:

  • obszar 1-10 cm2 – 50 zł za cm2
  • obszar 10 – 100 cm2 _ 20 zł za cm2