Po lecie skóra rąk wymaga specjalnej regeneracji. Promienie UV nasiliły jej starzenie oraz pozostawiły przebarwienia – mówi dr n. med. Kamila Padlewska na łamach magazynu Party Medycyna Estetyczna.

Zabiegiem powodującym regenerację skóry jest bardzo popularny zabieg mezoterapii, który można wykonywać różnymi technikami nakłuć oraz za pomocą różnych preparatów. Nakłucia skóry można też wykonać za pomocą specjalnego aparatu Dermapen, który wtedy może wykonać bardzo dużo wkłuć na określonej głębokości. Do zabiegów mezoterapii używa się różnych produktów zawierających między innymi kwas hialuronowy i inne składniki powodujące regenerację naskórka. Preparat do mezoterapii dobiera się tak, aby dostosować je do rodzaju problemu skóry dłoni.

Ręce można odmłodzić stosując także osocze bogatopłytkowe oraz lasery regenerujące. Dłonie którym brakuje objętości ostrzykuje się kwasem hialuronowym, który je nawilży, wygładzi i wypełni. Tzw. żylaste dłonie można wypełnić preparatami w których jest połączony kwas hialuronowy z hydroksyapatytem wapnia lub samym hydroksyapatytem wapnia. Staną się wypełnione i gładkie.

Jeżeli już nie ma słońca ciemne plamy na dłoniach można usunąć np. stosując punktowo silniejszy piling z kwasem TCA.