Badanie dermatoskopowe znamion

Badanie polega na oglądaniu i ocenie znamion za pomocą bezdotykowego dermatoskopu.

CENA:

200 zł

 

Skórne testy alergiczne (tzw. testy kontaktowe, płatkowe)

Wykonywane są za pomocą True test. Na plecy są naklejane dwa plastry. Plastry zawierają w sumie 47 alergenów. Skład alergenów został dobrany zgodnie z europejskimi i międzynarodowymi wytycznymi, które określają 75% przyczyn alergicznego kontaktowego zapalenia skóry (standard europejski). W trakcie testów należy chronić miejsce aplikacji testu przed wilgocią. Podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem należy pamiętać, by nie zamoczyć samego plastra ani skóry w jego okolicy.

CENA:

240 zł (cena zawiera 3 wizyty: założenie testu, pierwszy odczyt, drugi odczyt).

 

Badanie histopatologiczne

Badanie wycinka skóry pobranego za pomocą biopsji lub za pomocą wycięcia chirurgicznego. Wycinek skóry jest oceniany przez lekarza histopatologa-dermatologa celem potwierdzenia rozpoznania choroby skóry.

CENA:

100 zł (bez biopsji lub wycięcia)

 

 

Badanie mikologiczne

Stosuje się je celem potwierdzenia zakażenia grzybami. Materiał na badanie zeskrobuje się ze skóry lub pobiera z paznokcia. Przed badaniem należy przez tydzień nie smarować stóp kremami oraz przez dwa tygodnie lekami przeciwgrzybiczymi. Badanie jest dwu etapowe. Składa się z badania próbki pod mikroskopem i z posiewu.

CENA:

120 zł

 

Badanie bakteriologiczne

CENA:

  • W kierunku bakterii tlenowych lub beztlenowych - 120 zł
  • W kierunku bakterii tlenowych i beztlenowych - 190 zł

 

Badanie w kierunku nużeńca

Badanie polega na wykazaniu nużeńca lub jego jaj w pobranym materiale biologicznym (lekarz pobiera kilka rzęs z każdego oka i ze skóry). Wynik badania jest już dostępny po około 15 minutach. Pacjent w dniu badania nie powinien nakładać żadnych kosmetyków (pielęgnacyjnych i kolorowych) na powieki i rzęsy. Po wykonaniu badania istnieje możliwość konsultacji dermatologicznej i okulistycznej.

Nużeniec jest roztoczem pasożytującym w gruczołach łojowych (Demodex brevis) i mieszkach włosowych rzęs (Demodex folliculorum), dając różnorodne objawy okulistyczne i dermatologiczne: przewlekłe zapalenie brzegów powiek, niewydolność gruczołów Meiboma i wtórny zespół suchego oka, nawracające gradówki i jęczmienie, pieczenie, świąd, uczucie piasku pod powiekami, zaczerwienie oczu, nieprawidłowy wzrost lub wypadanie rzęs, zmiany łojotokowe skóry, trądzik różowaty.

CENA:

  • badanie rzęs z konsultacją okulistyczną - 150 zł
  • badanie skóry - 150 zł
  • badanie skóry + rzęs + konsultacja okulistyczna - 180 zł