Zabieg regeneracji skóry SEFFILLER za pomocą komórek macierzystych pochodzących z własnej tkanki tłuszczowej.

Dzięki nowej technice SEFFILLER, niezwykle prostej i bezpiecznej do wykonania, można zregenerować skórę za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej. Specjalnie przygotowana tkanka tłuszczowa składa się z adipocytów, z komórek frakcji podporowo-naczyniowej (SVF, ang. Stromal Vascular Fraction) i z mezenchymalnych komórek macierzystych (ADSC, ang. Adipose Derived Stem Cells) pochodzących z własnej tkanki tłuszczowej. 
Jest to minimalnie inwazyjna procedura, która zapewnia naturalne i harmonijne wyniki, bez zmiany rysów twarzy i bez okresu rekonwalescencji. Procedura SEFFILLER ma na celu przywrócenie objętości i regenerację tkanki. Uzyskujemy naturalny, harmonijny i długotrwały efekt.

Jak przebiega zabieg SEFFILLER?

Zabieg SEFFILLER trwa około 30 minut i jest zupełnie nieinwazyjny dla pacjenta. Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu specjalnej mikrokaniuli do pobierania tłuszczu i zawartych w nim komórek macierzystych, z obszarów, w których tłuszcz jest bardziej zwarty (brzuch, obszar pośladkowy i wewnętrzna strona uda). Taki sposób pobrania tkanki tłuszczowej oraz budowa samej kaniuli pozwalają pobrać z tłuszczu odpowiednią ilość komórek macierzystych. Po pobraniu tkanki tłuszczowej w tej metodzie nie jest konieczne żadne przetwarzanie tłuszczu (trawienie enzymatyczne czy wirowanie). Następnie za pomocą bardzo cienkich igieł wykonuje się podanie komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej do obszarów, w których konieczna jest korekta objętości i regeneracja skóry (kości policzkowe, policzki, usta, brwi, obszary wokół oczu, szyja i dekolt).

Po zabiegu SEFFILLER?

Po zabiegu pacjenci mogą natychmiast powrócić do swoich zwykłych czynności.
Przez 48 godzin po zabiegu może być widoczny niewielki obrzęk, a w pierwszych dniach niewielkie siniaki.
Efekty regeneracyjne pojawiają się po około 1-3 miesiącach od zabiegu. W celu utrwalenia efektu, pacjenci mogą poddać się kolejnemu zabiegowi po 6- 12 miesiącach.

Jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu SEFFILLER?

Głównym działaniem SEFFILLER jest regeneracja, dzięki aktywności mezenchymalnych komórek macierzystych. Ta regeneracyjna aktywność komórek macierzystych uwidacznia się najsilniej po kilku miesiącach, dlatego trzeba oczekiwać stopniowej, ale stałej poprawy przez pierwsze 3 miesiące. Wygląd i napięcie skóry będzie się poprawiało przez długi czas.

CENA:

  • 1 okolica 3000 zł
  • 2 okolice 4000 zł
  • 3 okolice 5000 zł