Oferujemy:
 • poradnictwo żywieniowe
 • konsultacje dietetyczne
 • dobór właściwej i niezbędnej suplementacji
 • możliwość zamawiania posiłków dla osób, które chcą schudnąć oraz które mają problemy metaboliczne, dla kobiet w ciąży, dla sportowców oraz tych wszystkich, którzy chcą prowadzić zdrowy tryb życia i zadbać o swoje ciało.

Zmiana sposobu jedzenia, reedukacja żywieniowa i wreszcie wprowadzenie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych, to główne cele współpracy z pacjentami. Efektem wprowadzonych zmian, do których zachęcamy, jest naprawa metabolizmu. Dzięki temu zmniejsza się masa ciała, poprawiają się wyniki badań, polepsza się samopoczucie i kondycja.

Odchudzanie to bardzo niebezpieczny proces, który przyrównać można do “przejścia tornada” przez organizm. Może spowodować wiele szkód. Ale z drugiej strony lepiej raz przejść przez takie tornado, niż żyć z otyłością, która przyczynia się do wielu bardzo poważnych chorób. Jesteśmy po to, aby pomóc Ci przejść przez to “tornado” i sprawić, by było to jak najbardziej komfortowe!


Program dietetyczny dr Beaty Cieślak

Program dietetyczny

W swojej pracy kierujemy się zasadami sukcesywnej i zrównoważonej poprawy stanu zdrowia organizmu i przywracaniu naturalnej równowagi. Na podstawie wyników pomiaru podstawowych parametrów organizmu dokonywanych w gabinecie oraz w domu pacjenta przygotowujemy indywidualny program, uwzględniający potrzeby organizmu.

Każdy program jest programem holistycznym i dostosowanym do stanu zdrowia, uwzględniającym stan fizyczny organizmu, jego potrzeby, tryb życia pacjenta, jego oczekiwania, przyzwyczajenia i inne elementy ważne dla danej osoby.

Do dyspozycji pacjentów jest kilka gotowych programów lub też przygotowywany jest indywidualny sposób postępowania. Najpopularniejszym programem jest program naprawy metabolizmu.

Ogólny schemat programu jest ustalany indywidualnie w zależności od oczekiwań i możliwości pacjenta i dostosowany do jego realnych możliwości, co zapewnia końcowy sukces kuracji.

 

Program składa się z czterech podstawowych kroków:

 1. odkwaszania
 2. oczyszczania organizmu
 3. odżywiana na poziomie komórkowym
 4. harmonizacji metabolizmu

 

Proponujemy ten program osobom narażonym na niezdrowe odżywianie, stres, nadmierne tempo życia oraz brak aktywności fizycznej, przyczyniające się do nadwagi i otyłości, określane również jako choroby cywilizacyjne XXI wieku.

Do niedawna wszystkie proponowane diety, leki, zabiegi i suplementy skupiały się jedynie na redukcji masy ciała, nie zwracano uwagi na konsekwencje zdrowotne organizmu. Często takim radykalnym kuracjom odchudzającym towarzyszyły nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak: spadek sprawności psychofizycznej, głód, biegunki, zaparcia i efekt jo-jo.

Problemem tym postanowił zająć się czeski lekarz dr Otto Horák, specjalista medycyny sportowej i podiatrii (podologii), który w oparciu o szerokie badania naukowe i wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia WHO (ang. World Health Organization) wraz z grupą lekarzy opracował, program żywieniowy pozwalający nie tylko naprawić metabolizm, schudnąć lecz także zdrowo żyć.

Komórki naszego organizmu zapamiętują nasz sposób odżywiania, napięcia nerwowe i tryb życia w postaci szczególnego kodu, według którego funkcjonuje nasz organizm. Niemiecki neurobiolog i dziennikarz, Peter Spork, w swojej książce „Drugi kod” udowadnia, że przed genetyką ciągnie się jeszcze długa, pełna niespodzianek droga (Epigenetyka – to nauka zajmująca się tym zagadnieniami), która pokazuje, że człowiek jest w stanie w ciągu własnego życia kontrolować i sterować własnym genotypem, napisał:

 

Większość grubych ludzi nie jest w stanie w ogóle zmienić swojego sposobu żywienia z dnia na dzień i to w sposób długotrwały jedynie siłą własnej woli. Ich ciało bowiem kieruje się błędnym programem, który tym trudniej jest zmienić, im wcześniej w ich życiu nastąpiło błędne zaprogramowanie.

 

Typowe diety i programy odchudzające nigdy nie będą skuteczne, ponieważ nie „łamią” źle zaprogramowanej dietetycznej pamięci komórki, która jest podstawowym elementem budującym ludzki ciało. Aby przestawić organizm na właściwe tory, konieczna jest zmiana nieprawidłowej informacji dietetycznej (która powstała na skutek nadmiaru cukru, białek i tłuszczów) na informację prawidłową. Proponowany program przekształcająca część pamięci komórki odpowiedzialnej za dietetykę, co gwarantuje doprowadzenie masy ciała do równowagi i poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Każdy z powyżej wymienionych kroków ma swój indywidualny czas zależny od czynników opisanych powyżej. Przeciętnie program holistycznej poprawy metabolizmu trwa około 61 dni, może jednak ulegać zmianom. Przed rozpoczęciem programu pacjent jest informowany o przewidywanym czasie zakończenia programu.

Program przygotowany jest w oparciu o rewolucyjną koncepcję naprawy organizmu wspierany jest dodatkowo suplementacją najwyższej jakości produktami niemieckiej firmy, posiadającej wszystkie niezbędne certyfikaty.

W naszej pracy stawiamy na nowoczesność. Na każdej wizycie przeprowadzimy badanie analizy składu ciała za pomocą urządzenia OMRON HBF-511B i dzięki temu na bieżąco monitorujemy postępy kuracji.

Omron HBF-511B to specjalistyczny, nowoczesny analizator składu ciała. Badanie pozwala na segmentalny pomiar zawartości mięśni, tkanki tłuszczowej w odniesieniu do budowy ciała. To świetne narzędzie do monitorowania postępów pacjenta.

 

Omron HBF-511B analizuje:

 • masę ciała
 • masę mięśni
 • BMI
 • procentową zawartość tkanki tłuszczowej
 • zapotrzebowanie energetyczne
 • poziom tłuszczu trzewnego

 

CENA konsultacji u dietetyka:

 • Pierwsze dwie wizyty – 150 zł
 • Kolejne wizyty, kontrolne – 120 zł