dr Kamila Padlewska o domowych sposobach na opuchnięcia „Dobre rady”

W drugim wydaniu poradnika „Dobre rady” dr n. med. Kamila Padlewska, jako ekspert w dziedzinie dermatologii, wyjaśniła skuteczności domowych sposobów m.in. na opuchnięcia pod oczami oraz trądzik.

Pani Doktor wyjaśnia, że domowy sposób z użyciem zimnej łyżeczki na opuchliznę wokół oczu jest skuteczny, ponieważ pod wpływem zimna naczynia obkurczają się, dzięki czemu opuchlizna się zmniejsza. Ważne jest, aby nie zbliżać zimnej łyżeczki bezpośrednio do skóry, a zrobić to przez chusteczkę.

Skuteczność soku wyciśniętego z cytryny, który działa rozjaśniająco na skórę potwierdza Pani dr Kamila Padlewska. Cytryna zawiera kwasy, które lekko złuszczają naskórek, dzięki czemu cera się rozjaśnia, wygląda bardziej świeżo i promiennie. W porównaniu z nowoczesnymi kosmetykami cytryna działa jednak bardzo delikatnie tłumaczy Pani Doktor. Jeśli chcemy pozbyć się przebarwień, lepiej sięgnąć po krem wybielający lub pójść na peeling do dermatologa.

Dr Padlewska wyjaśnia, że prawdą jest, że picie wody z drożdżami wspomaga walkę z trądzikiem. Drożdże zawierają witaminy z grupy B, dzięki czemu działają przeciwzapalnie – wyjaśnia Pani Doktor. Pomagają więc walczyć z krostkami. Taka kuracja może jednak tylko uzupełniać terapię za pomocą kosmetyków i leków – tłumaczy dr Padlewska. Drożdże warto też pić wtedy, gdy cera jest zmęczona i pozbawiona blasku, bo zawarte w nich minerały poprawią jej kondycję. W zielarniach i aptekach są również dostępne tabletki z drożdżami.

Skuteczność oleju rycynowego, który wzmacnia brwi potwierdza dr Padlewska. Dzięki kwasom tłuszczowym olej rycynowy dobrze nawilża, odżywia i uelastycznia włoski – tłumaczy Pani Doktor. Olej rycynowy jest skuteczny, ale stosowany w czystej formie może podrażniać oczy – wyjaśnia dr Padlewska. Przed użyciem dobrze jest zrobić próbę uczuleniową na wewnętrznej stronie ramienia.

Dr Padlewska tłumaczy słuszność codziennego automasażu, który ujędrnia twarz i ciało. Uciskanie, pocieranie i szczypanie pobudza krążenie krwi i poprawia napięcie skóry. Dlatego warto regularnie masować nie tylko ciało, ale też np. oklepywać palcami podbródek, ponieważ to ujędrnia owal twarzy. Masaż najlepiej robić, kierując się od dołu do góry – wyjaśnia dr Padlewska. Można wykonywać go samymi dłońmi lub używać szorstkiej rękawicy, która dodatkowo delikatnie złuszcza wierzchnią warstwę naskórka.