GALA grudzień 2016

W świątecznym wydaniu magazynu Gala, znajduje się artykuł na temat maseczek do pielęgnacji skóry twarzy. Autorka po konsultacji z dr n. med. Kamilą Padlewską opisuje jakie produkty najlepiej sprawdzą się przy cerze mieszanej i tłustej, dojrzałej oraz wrażliwej.

Do problematycznej skóry z zaskórnikami i tendencją do przetłuszczania dr. Padlewska zaleca maseczki oczyszczające, które usuwają zrogowaciały naskórek, łój i zanieczyszczenia. W ich składzie znajdują się glinki, enzymy rozpuszczające powierzchniowe warstwy naskórka oraz roślinne lub syntetyczne drobinki.

Maseczki z zawartością kaolinu, tlenku cynku, ziemi okrzemkowej i węglanu magnezu zalecane są do skóry z rozszerzonymi porami. Natomiast maski ziołowe zawierające: korzeń łopianu, ziele skrzypu, kwiat rumianku, bez czarny, lipę i nagietek doskonale sprawdzą się do pielęgnacji cery trądzikowej.

Po 30 roku życia pani doktor rekomenduje cotygodniowe stosowanie maseczki odmładzającej. Ten kosmetyk najczęściej występuje w postaci żelu, np. na bazie aloesu. W sprzedaży dostępne są także maski liftingujące, które zawierają alginiany lub silikony. W przypadku wiotkiej i suchej cery zalecane są maski odżywcze stworzone na bazie tłuszczowej. W składzie mają skondensowane oraz specjalnie dobrane substancje odżywcze.

Cera podatna na podrażnienia wymaga delikatnej pielęgnacji. Idealne dla niej są maski łagodzące z kaolinem oraz z wyciągami i naparami roślinnymi działającymi kojąco. Drugą kluczową funkcją tego kosmetyku jest nawilżenie skóry i jej lekkie natłuszczenie. Dzięki temu zostaje wzmocniona warstwa hydrolipidowa naskórka. Bardzo dobre właściwości mają również maski włókninowe, działają silnie nawilżająco, kojąco i jednocześnie odmładzająco.