W czerwcowym dodatku do “Wprost ” pt. “Medycyna Urody i Zdrowie” dr n.med. Kamila Padlewska wypowiada się na temat przygotowania skóry na lato. Skóra po zimie jest wysuszona i nieprzyzwyczajona do nagłego ocieplenia. Przez częste zmiany temperatur i wilgotności mogła zostać naruszona bariera wodno-lipidowa skóry, co czyni ją bardziej wrażliwą na działanie promieni UV. Dla jej ochrony dr Padlewska zaleca stosowanie kremów z filtrem od 30 SPF w górę. Kremy te często mają dodatkowe działanie redukujące przebarwienia czy osłaniające naczynka krwionośne. Doktor zwraca również uwagę, aby regularnie stosować kremy nawilżające, na noc te bardziej odżywcze, a także nakładać maseczki nawilżające.

Nie mniej ważne jest, żeby dużo pić i w ten sposób nawadniać naskórek od środka. Ponadto na poprawę skóry poleca suplementację niektórych składników, jak np.jak beta-karoten czy żelazo.

Doktor zaleca również korzystanie z profesjonalnych zabiegów nawilżających w gabinetach kosmetycznych. Wymienia m.in. zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, sonoforezę czy mezoterapię bezigłową. Po wszystkich tych zabiegach skóra staje się bardziej nawilżona i napięta, gotowa na spotkanie z wysokimi temperaturami, wiatrem czy słoną wodą.