Zamiast patrzeć jak twoja skóra popada w ruinę – działaj!

W zimowym wydaniu magazynu To Twój Moment w artykule pt.:” Zamiast patrzeć jak twoja skóra popada w ruinę – działaj!”, dr. n.med Kamila radzi jak skutecznie pielęgnować skórę zimą. Po pierwsze należy chronić skórę przed niską temperaturą odpowiednimi kremami, ale również ważna jest ochrona przed zanieczyszczeniami powietrza, gdyż ich emisja zimą jest większa.

Drobinki kurzu i pyłu tworzące smog osiadając na skórze uszkadzają warstwę wodno-lipidową. Cera staje się szara, sucha, matowa, jest też bardziej podatna na działanie alergenów, a u osób o cerze tłustej nasila się trądzik. Pani doktor radzi, aby po przyjściu do domu dobrze oczyścić skórę twarzy- najlepiej płynem micelarnym, a następnie umyć preparatem nie zawierającym mydła. Na koniec dobrze jest nałożyć krem intensywnie nawilżający skórę, np. z kwasem hialuronowym.

Dodatkowym czynnikiem podrażniającym skórę są różnice temperatur pomiędzy powietrzem na zewnatrz i wewnątrz pomieszczeń. Dobrze jest zatem zainwestować w nawilżacz, który wprowadzi trochę wilgoci do suchego mieszkania. Na koniec warto też zadbać o odpowiednią dietę z uwzględnieniem większej ilości warzyw i owoców oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, jak np. olej z wiesiołka, a także wypijać 1,5l wody dziennie.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ!

Strona 1.

Strona 2.