Karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla, znana jest od lat 30 ubiegłego wieku i wykorzystuje naturalne procesy zachodzące w ludzkim organizmie. Dwutlenek węgla występuje w naszym ciele głównie, jako efekt metabolizmu komórkowego.
Działanie
Zabieg karboksyterapii powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co powoduje zwiększenie przepływu krwi do tkanek wraz ze składnikami odżywczymi. Ponadto powoduje większe natlenienie. Tym samym poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek oraz zwiększa efektywności wszystkich procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze. Komórki, którym dostarczono większą ilość substancji odżywczych, pracują efektywniej i wydajniej. Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, co przyczynia się do odmłodzenia i wzrostu sprężystości skóry.
Również komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO₂. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla, aktywuje proces utleniania tłuszczów z komórek tłuszczowych i działa lipolitycznie. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego, prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.
Dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu. Również ten podany podczas zabiegu karboksyterapii, transportowany jest do płuc, a następnie wydalany, tak jak to się dzieje w końcowym etapie procesu fizjologicznego, jakim jest oddychanie.
Wskazania do zabiegu karboksyterapii:
- utrata elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu
- opuchlizna i zasinienia wokół oczu
- zmarszczki
- rozstępy
- cellulit
- nadmiar tkanki tłuszczowej
- zwiotczenie skóry na brzuchu, ramionach i udach
- problem łysienia i przerzedzonych włosów
- keloidy i blizny
- choroby dermatologiczne (małe, zlokalizowane ogniska łuszczycy; twardzina ograniczona – morphea; łysienie plackowate; owrzodzenie kończyn dolnych; liszaj płaski przerosły)
Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem karboksyterapii:
- ciąża i okres karmienia piersią
- niedawno przebyty udar mózgu
- niewydolność nerek
- chroniczne choroby płuc (np. POCHP)
- niedawny zator płuc
- ostra niewydolność serca
- niedawny zawał serca, dławica piersiowa
- nieuregulowane nadciśnienie
- niekontrolowana cukrzyca
- zakrzepowe zapalenie żył
- ciało obce w obszarze poddanym leczeniu
- ostre infekcje
- gorączka
- nowotwory
- epilepsja
- choroby tkanki łącznej
- choroby krwi (np. choroba Von Willebrand’a, hemofilia)
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych m.in.: (Acenocumarol WZF, Sintrom, Cilostop, Cilozek, Decilosal, Noclaud, Pradaxa, Fragmin, Clexane, Clexane forte, Arixtra, Coaparin, Agregex, Carder, Clopidix, Clopidogrel, Clopidogrelum 123ratio, Clopigamma, Grepid 75 mg, Pegorel, Plavix, Plavocorin, Trombex, Vixam, Zyllt, Fraxiparine, Fraxiparine Multi, Fraxodi, Efient, Xarelto, Biostrepta, Distreptaza, Vessel Due F, Brilique, Aclotin, Apo-Clodin, Iclopid, Ifapidin, Ticlo, Warfin).
- Stosowanie leków p/jaskrze m.in.: (Diuramid, Azopt, Brinzolamide Sandoz, Optilamid, Azarga, Simbrinza, Dolopt, Dorzolamid STADA, Dorzolamid Teva, Dorzolamide Genoptim, Dorzostill, Dropzol, Nodom, Oftidor, Rozalin, Trusopt, Cosopt, Dolopt Plus, Dorzolamide + Timolol Genoptim, Dotiteva, Dropzol Tim, Nodom Combi, Oftidorix, Rozacom, Tymolamid).
Przygotowanie do zabiegu
W przypadku zabiegu na owłosioną skórę głowy w dzień wykonywania zabiegu należy ją umyć.
Dwa, trzy dni przed wszystkim zabiegami najlepiej jest prawidłowo się nawadniać.
Wykonanie zabiegu
Medyczny dwutlenek węgla, podawany jest z certyfikowanej butli, dostarczanej przez uprawnionego producenta. Ilość gazu jest dokładnie odmierzona i podana śródskórnie lub podskórnie, przy pomocy bardzo cienkiej igły. Wbudowany mikrokontroler monitoruje na bieżąco podczas zabiegu, czystość, ilość i prędkość podawania gazu. Parametry mogą być błyskawicznie zmieniane zależnie od potrzeb skóry i wytrzymałości Pacjenta. Zabieg karboksyterapii nie jest bardzo bolesny, jednakże wstrzykiwaniu gazu może towarzyszyć delikatne uczucie dyskomfortu związane z rozpieraniem gazu wewnątrz tkanek. Nie jest konieczne podanie znieczulenia przed wykonaniem iniekcji. Zabieg trwa kilkanaście minut.
Częstość zabiegów
Zalecana jest seria zabiegów.
- Skóra owłosiona głowy: 6-12 zabiegów. Pierwsze 4 zabiegi wykonywane są z częstotliwością co 1 tydzień (kuracja uderzeniowa), kolejne 4 co 2 tygodnie, a następne co 1 miesiąc (kuracja podtrzymująca). Profilaktycznie zabieg wykonywany jest 1 raz na 3 miesiące.
- Twarz, szyja, dekolt: 6-12 zabiegów raz w tygodniu.
- Podwójny podbródek: 6-12 zabiegów 1-2 razy w tygodniu.
- Rozstępy, cellulit, wiotkość ciała i poduszki tłuszczowe innych partii ciała: 12 – 18 zabiegów. Na początku 2 razy w tygodniu, potem raz w tygodniu, następnie raz na 2 tygodnie.
- Można wykonywać terapię podtrzymującą raz w miesiącu. A intensywne kuracje można powtarzać 1-2 razy do roku.
- Keloidy, blizny: około 6 zabiegów raz w tygodniu.
- Leczenie chorób skóry: seria zabiegów ustalana indywidualnie.
Efekt zabiegów jest w większości widoczny po 3-6 wizytach.
Zalecenia po zabiegu
Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji i Pacjent od razu może wrócić do normalnych czynności. Należy jednak po zabiegu, w dniu zabiegu, unikać kontaktu obszaru leczonego z brudnymi powierzchniami. Zaleca się również w dniu aplikacji oraz 3-5 dni po, zwiększenie spożycia płynów.
CENA:
Przy zakupie serii 6 zabiegów udzielamy 10% rabatu.
- Skóra owłosiona głowy – 200 zł
- Cała twarz – 270 zł
- Okolica oczu – 180 zł
- Podbródek/owal twarzy – 180 zł
- Szyja – 180 zł
- Dekolt – 200 zł
- Szyja i dekolt – 280 zł
- Twarz, szyja, dekolt – 450 zł
- Ramiona – 200 zł
- Dłonie – 180 zł
- Brzuch – 250 zł
- Tzw. boczki – 200 zł
- Pośladki – 250 zł
- Uda (przód i tył) – 250 zł
- Łydki – 200 zł
- Brzuch i tzw. boczki – 350 zł
- Brzuch i pośladki – 350 zł
- Pośladki i uda – 350 zł
- Pośladki i całe nogi – 480 zł
- Usuwanie blizn od 270 zł
- Usuwanie rozstępów od 420 zł
- Leczenie chorób skóry od 200 zł