Makijaż permanentny
Historia makijażu permanentnego
Historia mikropigmentacji jest ściśle związana z tatuażem, który towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Dawniej przy pomocy prymitywnych narzędzi i naturalnych substancji barwiących tworzono na ciele pierwsze dzieła sztuki. Można się o tym przekonać oglądając peruwiańskie czy egipskie mumie lub śledząc historię plemion Indian Ameryki Płn. i Płd.
Z czasem tatuaże zaczęły funkcjonować dzięki marynarzom kpt. Cooka, którzy zafascynowani tatuażami polinezyjskimi przenieśli je na grunt amerykański. Tam również powstał pierwszy gabinet tatuażu oraz pierwsza maszyna do tatuowania.
W roku 1960 dr Crowell Beard opublikował pierwszy zabieg wykonania eyelinera w przypadku utraty rzęs. W latach kolejnych makijaże permanentne wykonywano przy pomocy igły umieszczonej na bambusowym patyczku, tak jak w dawnych Chinach.
Od 1984 roku mikropigmentację wykonuje się z użyciem urządzeń elektrycznych sterowanych mikroprocesorem.
Postęp technologiczny oraz zmieniające się standardy zabiegu sprawiły, że w obecnie priorytetem w mikropigmentacji jest wykonanie mniej bolesnego i szybszego zabiegu. Owocami tego są najwyższej jakości urządzenia oraz różnorodny wybór modułów wieloigłowych. Ma to istotne znaczenie dla wystąpienia reakcji immunologicznej i mechanizmu uwalniania histaminy, które są związane z odczuciami bólu. Kilka igieł pracuje jednocześnie, dzięki czemu zwiększa się komfort pacjenta.
Na czym polega zabieg?
Mikropigmentacja, inaczej „permanent make-up” to niezwykle oryginalna sztuka makijażu, pozwalająca wyeksponować naturalne piękno rysów twarzy. Pozwala wyeksponować atuty urody i podkreślić osobowość. Termin „mikropigmentacja” jest pojęciem o szerszym znaczeniu niż „makijaż permanentny”, ponieważ poza linearną pigmentacją twarzy dotyczy również aplikacji na ciele wynikających, z potrzeb korekcyjnych lub ze wskazań medycznych.
Zabieg polega na osadzeniu barwnika w przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Barwnik wprowadzany jest precyzyjnie na jednakową głębokość, dlatego też stopniowo zanika bez pozostawiania obszarów o nierównomiernym zabarwieniu.
W przeciwieństwie do tatuażu barwniki są wprowadzane bardzo płytko tylko do warstwy powierzchownej naskórka. Barwniki są pochodzenia mineralnego, nie posiadają środków konserwujących i zapachowych, domieszek oraz stabilizatorów. Nie powodują żadnych działań ubocznych. Ponadto są hipoalergiczne i są poddane testom dermatologicznym i oftalmologicznym.
Gojenie
W pierwszych dniach po zabiegu makijaż jest bardzo wyrazisty, wręcz przerysowany. Barwy po około tygodniu jaśnieją o około 50% natężenia wyjściowego, jest to proces zupełnie naturalny. Po upływie 4-6 tygodni należy wykonać zabieg dopełniający, podczas którego następuje wzmocnienie lub osłabienie koloru.
W zależności od potrzeb za pomocą pigmentu można nadać blask i wyrazistość oczom, zagęścić przerzedzone brwi, skorygować ich kształt, czy też nadać piękny wyrazisty kolor ustom, poprawiając jednocześnie delikatnie ich kontur. W przypadku chemioterapii wskazane jest wykonanie makijażu trwałego brwi, zanim leki spowodują utratę owłosienia. To pozwala zachować naturalną linię i kolorystykę. Pacjent przechodzi mniejszy stres związany z leczeniem. Dzięki mikropigmentacji można poprawić rysy twarzy po wypadkach, operacjach, chemioterapii, radioterapii, a także skorygować blizny, ubytki czy bielactwo.
Makijaż permanentny utrzymuje się w zależności od typu i kolorytu skóry kilka lat. Po około 2 latach można go wzmocnić, ponieważ wraz ze złuszczającym się naturalnie naskórkiem zmniejsza się natężenie jego koloru. Bez wzmacniania makijaż będzie stawał się coraz jaśniejszy. Czas utrzymania pigmentu jest zależny od użytego koloru, typu skóry, ekspozycji na słońcu. Gdy kolor zacznie blednąć, w każdym momencie może zostać na nowo zabarwiony. Można również np. z uwagi na zmianę rysów twarzy, zdecydować się na zupełnie nowy, indywidualnie dopasowany wizerunek.
Czy zabieg mikropigmentacji jest dla mnie? Tak, jeśli:
- chcesz dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody (kształty i kolory);
- drażnią Cię Twoje przerzedzone brwi lub rzęsy, małe oczy, blade czy nieproporcjonalne usta, lub blizny po opryszczkach;
- jesteś osobą, która nie lubi się malować, a mimo to chcesz wyglądać piękniej i bardziej świeżo;
- masz zbyt mało czasu na codzienne wykonywanie makijażu klasycznego;
- lubisz sport i chcesz wyglądać dobrze w każdej sytuacji (na basenie, w saunie, na parkiecie);
- nosisz okulary lub szkła kontaktowe, które utrudniają Ci wykonanie makijażu;
- chcesz wyrównać asymetrię rysów twarzy;
- chorujesz, a poprawa wyglądu przełoży się na Twoje lepsze samopoczucie;
- chcesz ukryć lub zakamuflować blizny pooperacyjne lub powypadkowe;
- chcesz wyrównać koloryt zmian barwnikowych skóry;
- zamierzasz odbudować otoczkę brodawki piersiowej po zabiegu mastektomii;
- jesteś uczulona na kosmetyki kolorowe.
Wybór koloru w mikropigmentacji
W makijażu permanentnym najtrudniejszy i najbardziej subiektywny jest wybór koloru. Osoba wykonująca zabieg używa kolorów jak artysta, dopasowując pigment do typu urody klientki, koloru skóry i włosów.
Skóra w mikropigmentacji jest rodzajem filtra, który modyfikuje aplikowany pigment, przystosowując go do własnego naturalnego kolorytu i tonacji. Dobrze jest sobie uświadomić, że nie pracujemy na białej kartce, lecz na powierzchni zdolnej do przybierania różnych odcieni, które działają w efekcie końcowym jak suma aplikowanego pigmentu i koloru skóry. Z tej właśnie przyczyny o finalnym wyborze kolorów mieszanki zawsze decyduje linergista, po uprzednim przeprowadzeniu wywiadu z pacjentką.
Barwa, którą otrzymujemy finalnie, nigdy nie jest tym samym kolorem, który aplikujemy! Właściwy kolor jest widoczny po około 28-30 dniach, gdy pigment się utrwali. Cały proces utrwalenia jest zależny nie tylko od osoby wykonującej zabieg, ale również od reakcji immunologicznych i regeneracyjnych zachodzących w skórze, a także od pielęgnacji pozabiegowej.
Bezpieczeństwo i zaufanie
Wybierając naszą klinikę można skorzystać z zabiegu mikropigmentacji w przyjemnym otoczeniu, mając gwarancję bezpieczeństwa i wysokiego standardu wykonania usługi. Współpracujemy ze specjalistami, m.in. certyfikowanym szkoleniowcem renomowanej hiszpańskiej marki Euro Touch.
Ściśle przestrzegamy zasad higieny, głównie ze względu na profilaktykę zakażeń WZW i AIDS, ale również zakażeń bakteryjnych, wirusowych czy też grzybiczych.
Sprzęt, na którym pracujemy spełnia najwyższe normy jakości. Urządzenie jest sterowane mikroprocesorem, zapewniającym stałą częstotliwość pracy i głębokość nakłuć. Dzięki temu mamy możliwość tworzenia precyzyjnych i dobrze wybarwionych linii przy minimalnych urazach skóry.
Opatentowany bezpieczny system jednorazowych modułów higienicznych to gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Igły zintegrowane z nasadką, która jest szczelnie zabezpieczona membraną, chronią przed skażeniem spowodowanym przepływem płynów lub powietrza. Po wykonanym zabiegu zużyte moduły z igłami trafiają do utylizacji odpadów zakaźnych, w żadnym wypadku nie mogą być użyte ponownie.
Niezbędnym elementem, przynoszącym spektakularne efekty są barwniki, które charakteryzują się najwyższą jakością, są hypoalergiczne oraz zapewniają trwałość i naturalność makijażu. Dzięki czemu zapewniają trwałość i naturalność makijażu. W naszym gabinecie barwniki są aplikowane jednorazowo. Nigdy nie pozostawiamy mieszanki kolorów do ponownego wprowadzenia.
Przeciwwskazania
- Podczas pierwszej wizyty przedstawiamy szczegółowo informacje na temat przebiegu zabiegu oraz opowiemy jak pielęgnować pigmentowaną strefę. Wypełnimy wspólnie wymaganą dokumentację medyczną, co pozwoli nam wykluczyć przeciwwskazania.
- Jeśli mają Państwo skłonność do występowania reakcji alergicznych, przed przystąpieniem do implantowania barwnika wykonamy próbę uczuleniową.
- W przypadku tendencji do występowania opryszczki profilaktycznie zaleca się na trzy dni przed zabiegiem, a najpóźniej tego samego dnia przyjmować przepisany przez lekarza preparat przeciwwirusowy (lekarz zadecyduje o dawce).
- Nie zaleca się wykonywania makijażu permanentnego tuż przed i w czasie menstruacji – w związku ze wzrostem wrażliwości na ból oraz nasileniem krwawienia w miejscu pigmentacji i większym narażeniem na wystąpienie opryszczki.
- U osób chorych na cukrzycę należy zwrócić uwagę na przedłużony okres gojenia i skłonność do infekcji.
- Pacjent nie powinien na 2 godziny przed makijażem pić kawy oraz zażywać leków rozrzedzających krew np. Aspiryny, nawet przez kilka dni poprzedzających zabieg.
- Jakiekolwiek zabiegi typu farbowanie brwi i rzęs lub depilacja woskiem powinny być wykonane odpowiednio wcześniej (około tygodnia).
- Na kilka dni przed należy zrezygnować z opalania.
- Bezpośrednio po zabiegu nie należy zażywać alkoholu.
- W przypadku liftingu twarzy należy odczekać około 6 miesięcy, aż do całkowitej regeneracji skóry.
- Po wypełnianiu ust okres karencji wynosi 1-2 miesięcy, ale korzystniejsze jest wykonanie mikropigmentacji przed planowanym zabiegiem.
UWAGA:
- W przypadku mikropigmentacji wykonywanej po zabiegach chirurgicznych (operacje plastyczne, rekonstrukcje, przeszczepy) wymagana jest pisemna zgoda lekarza.
- U klientek, u których stwierdzono schorzenia onkologiczne (białaczka, chłoniak, nowotwory skóry) również wymagana jest zgoda lekarza prowadzącego.
Ból, a znieczulenie
Nakłuwanie podczas zabiegu mikrpigmentacji uruchamia szereg procesów mających na celu obronę organizmu przed czynnikami zewnętrznymi. Wprowadzenie pigmentu nie jest procesem naturalnym i dlatego uruchamiają się procesy immunologiczne, których pierwszym symptomem jest ból.
Z tego powodu absolutną koniecznością jest zastosowanie znieczulenia podczas zabiegu. W naszym gabinecie stosujemy znieczulenia płynne oraz żelowe podawane na skórę przed zabiegiem lub aplikowane metodą nasiękową. Przenikanie preparatów znieczulających przez skórę ma działanie krótkotrwałe, ale za to jest bezpieczne dla klienta, co w połączeniu z efektywną pracą urządzenia przynosi zadowalające efekty.
W indywidualnych przypadkach mikropigmentacji ust istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia miejscowego podanego przez lekarza. Trzeba jednak pamiętać, że pojawiający się obrzęk i blokada naturalnej mimiki twarzy może zaburzyć symetrię twarzy i utrudnić poprawne wykonanie zabiegu.
Niezależnie od metod pracy, znieczuleń, urządzeń, ogromny wpływ na odczucia podczas zabiegu ma nastawienie i samopoczucie pacjentki. Często mówi się, że ból jest w naszej głowie… .
W związku z tym zapraszamy do naszego gabinetu na konsultację, by rozwiać wszelkie wątpliwości i sprawić, by zabieg mikropigmentacji ułatwił życie codzienne i podkreślił atuty urody.
Podczas konsultacji można również zapoznać się z galerią zdjęć poprzednio wykonanych zabiegów.
Cennik:
- konsultacja 100 zł (odliczana od zabiegu w razie jego wykonania).
Ceny podane łącznie za zabieg podzielony na oba wprowadzenia – czyli podaną zajętość zabiegową należy policzyć razy 2, np. kontur ust 1h pierwsze wprowadzenie plus 1h drugie wprowadzenie po 4 tygodniach, cena łączna za oba wprowadzenia 750 zł
- Kontur ust 750 zł/ 1h
- Usta z cieniowaniem / Usta ombre 1500 zł /2,5h
- Usta 3D 1700-2000 zł/3h
- Eyeliner powieki górnej – 450 zł/1h
- Eyeliner powieki dolnej – 450 zł/0,5h
- Eyeliner górny i dolny – 850 zł /1,5h
- Zagęszczenie rzęs – 450 zł/1h
- Dwukolorowy eyeliner – 800 zł /1,5h
- Brwi metodą kompaktową – 1200 zł/1h
- Brwi metodą „włos po włosie – 1200 zł/1h
- Trójwymiar w technice „włos po włosie – 1200 zł/1h
- Korekta nieprawidłowo wykonanego makijażu perm. – 450-2500 zł/1-3h (wartość zabiegu ustalana indywidualnie)
MIKROPIGMENTACJA W APLIKACJACH PARAMEDYCZNYCH
- Imitacja otoczki brodawki piersiowej po rekonstrukcji piersi – 1500 zł/2,5h
- Rekonstrukcja oprawy twarzy – 1800 zł/2,5h
- Korekcja blizn wartość zabiegu ustalana indywidualnie (450-3200 zł) czas określany po konsultacji
- Korekcja bielactwa wartość zabiegu ustalana indywidualnie (450-3200 zł) czas określany po konsultacji