Nowością na rynku jest zabieg Palsma Complex. To naturalny zabieg z krwi własnej pacjenta wykorzystujący komórki macierzyste oraz fibrynę strukturalną w regeneracji tkanek. Unikalność terapii komórkami macierzystymi polega na ich ogromnym potencjale regeneracyjnym. Mogą one odtworzyć każdą tkankę, której potrzebuje organizm w procesie regeneracji .

Zabieg Plasma Complex polega na pozyskaniu z krwi własnej pacjenta dwóch frakcji fibryny: komórkowej z hematopoetycznymi komórkami macierzystymi oraz fibryny strukturalnej. Fibryna strukturalna tworzy tymczasowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skóry, natomiast fibryna komórkowa dostarcza komórki macierzyste, czynniki wzrostu, cytokiny oraz leukocyty, niezbędne do odbudowy tkanki.

Zabieg wymaga powtórzeń – aby osiągnąć najlepszy rezultat zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych. Pełen efekt przebudowy i odbudowy tkanki skórnej osiągamy po kilku miesiącach. Jest to długotrwały rezultat, ponieważ zabieg Plasma Complex stymuluje przebudowę wszystkich warstw skóry. Dlatego kolejny zabieg po serii 3 zabiegów możemy wykonać najwcześniej po pół roku. Do tego czasu możemy stosować inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Wskazania

Zabieg stosujemy w przypadku głębokich zmarszczek, fałdów, bruzd, kurzych łapek i gdy skóra jest zapadnięta i występują ubytki tkanek, oraz gdy chcemy odbudować kształt łuku jarzmowego lub linię żuchwy i gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku. Wykonujemy go, gdy nasza skóra potrzebuje kompleksowej regeneracji i w kilku obszarach ciała jednocześnie: np. gdy występują bruzdy, głębokie zmarszczki, a dodatkowo skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni pozbawiona jest jędrności, kolorytu, elastyczności.
Możemy go zastosować w przypadku wiotkości takich okolic jak ramiona, uda, brzuch i inne. Zabieg można również stosować w usuwaniu rozstępów i cellulicie.

Efekty zabiegów

Po zabiegach możemy spodziewać się wzrostu napięcia skóry, lepszej sprężystości i odczucia wypełnienia. Przywracamy skórze lepszą gęstość i jej prawidłowe odżywienie. Wypełniają się ubytki tkankowe, wypłycają się zmarszczki i blizny, np. po trądziku, po oparzeniach.

Przeciwwskazania

  1. Choroby krwi:

• zaburzenia krzepnięcia krwi,
• zespoły dysfunkcji płytek,
• krytyczna małopłytkowość,
• niedobór fibrynogenu,
• niestabilność hemodynamiczna,
• posocznica

2. Choroby nowotworowe (w tym białaczki, szpiczaki):

  • pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło 5 lat od zakończenia leczenia.
  • Dwa odstępstwa:
    • rak podstawnokomórkowy skóry – musi minąć 3 lata od zakończenia leczenia,
    • rak sutka – musi minąć 7 lat od zakończenia leczenia.

3. Ostre stany chorób wynikających z autoagresji: RZS, łuszczyca, toczeń, choroba Hashimoto, autoimmunologiczne zapalenia naczyń, wątroby.

4. Schorzenia wątroby: ostre zapalenie lub marskość wątroby.

5. Wyniszczenie organizmu.

6. Ostre zakażenia oraz ostre stany zapalne w miejscu zabiegowym.

7. Ciąża i okres karmienia: nie wykonujemy zabiegów z powodów etycznych, gdyż nie wykonuje się badań klinicznych u kobiet w ciąży i w okresie karmienia.

8. Leki. Przeciwwskazaniem do zabiegów jest stosowanie antykoagulantów i niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

ANTYKOAGULANTY:

  • Antagoniści witaminy K: acenokumarol, warfaryna, fenindion,
  • Heparyna i leki heparynopodobne,
  • Bezpośrednie inhibitory trombiny: dabigatran, biwalirudyna, hirudyna,argatroban,
  • Inhibitory czynnika Xa: rywaroksaban, apiksaban, endoksaban.

NLPZ:

  • KWAS ACETYLOSALICYLOWY: np. Aspiryna, Polopiryna.
  • KETOPROFEN: np. Bi-Profenid, Profenid, Refastin.
  • DIKLOFENAK: np. Diclac, DicloDuo, Olfen, Dicloberl Retard, Dicloratio Retard, Voltaren, Majamil.
  • NAPROXEN: np. Aleve, Anapran, Nalgesin, Naxii, Apo-Napro.
  • INDOMETACYNA: np. Metindol.
  • IBUBROFEN: np. Acatar Zatoki, Aprofen, Ardinex, Brufen, Bufenic, Dolgit, Ibalgin, Ibufen, Ibum, Ibumax, Ibupar, Ifenin, Iburion.
  • PIROKSYKAM: np. Feldene, Flamexin.

Przed zabiegiem

Aspiryny i NLPZ nie należy stosować 3 dni przed zabiegiem i 7 dni po zabiegu (obniży to skuteczność działania fibryn).
Pacjenci zakwalifikowani do zabiegu mogą stosować leki przeciwbólowe zawierające: paracetamol, tramadol, preparaty złożone (tramadol + paracetamol).

Pacjent przed zabiegiem w celu zmniejszenia odczucia bólu podczas zabiegu może przyjąć:
– 40 min. przed zabiegiem: 1 lub 2 tabletki paracetamolu (500 mg lub 1 g paracetamolu).
– ew. 30 min. przed zabiegiem można nałożyć opatrunek okluzyjny z kremu przeciwbólowego.

Konieczne jest nawodnienie organizmu w dniu zabiegu: pacjent powinien wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem.
Pacjent zgłaszający się na zabieg nie musi być na czczo.

Sposób wykonania zabiegu

Pacjentowi pobiera się dwukrotnie krew żylną, zwykle z żyły w zgięciu łokciowym, do specjalnych pojemników, które są przeznaczone do otrzymywania fibryn. Zestawy te posiadają certyfikaty CE, ISO oraz deklaracje zgodności klasy medycznej IIB. To oznacza, że z tych probówek można po odwirowaniu ponownie podać krew pacjentowi. W trakcie wirowania fibryny zostają oddzielone od erytrocytów i pozostałej warstwy osocza. Tak uzyskane fibryny podaje się iniekcyjnie do skóry za pomocą głębszej mezoterapii, bądź liniowo wzdłuż zmarszczek lub ubytków.

Po zabiegu

1. Pacjent nie powinien korzystać tego samego dnia z sauny, nie powinien wykonywać ćwiczeń fizycznych, przeciwwskazane są gorące kąpiele.
2. Nie należy stosować aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych przez 7 dni po zabiegu.
3. Należy zadbać o higienę miejsca zabiegowego.
4. Po zabiegu może wystąpić przejściowe zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięć. Czasami mogą pojawić się w miejscu nakłucia drobne siniaki, które znikają po kilku dniach.

CENA:

  • twarz lub szyja i dekolt lub inne części ciała (1 probówka fibryny strukturalnej + 1 probówka fibryny komórkowej) 1300 zł
  • twarz z szyją i dekoltem (1 probówka fibryny strukturalnej + 2 probówki fibryny komórkowej) 1500 zł